xartDoba webová
je doba webová

Znáte svůj “Ikigai”?

ikigaiPodle Japonců má každý člověk svůj Ikigai neboli důvod, proč žije. Nalézt své Ikigai – my bychom řekli poslání či jakýsi vyšší smysl – nám údajně umožní prožít dlouholetý, spokojený a naplněný život. I o tomto tématu byla exklusivní přednáška Petra Ludwiga, autora bestselleru Konec prokrastinace, kterou jsem s kolegyní v minulém týdnu navštívil. Mimo hlavní téma prokrastinace - česky "odkládání povinností" - nás autor nalákal i na zajímavá dílčí témata.

  • Metody tréninku optimistického životního stylu.
  • Konkrétní postupy, jak zvládat emočně náročné stresové situace.
  • Návody, jak pracovat na zvyšování každodenní spokojenosti.

Nevšední zážitek slibovalo nejen téma přednášky, ale i prostory kina Lucerna, ve kterých se konala. Přestože jsem téma prokrastinace nepovažoval za osobně zcela zásadní (knihu jsem v minulosti "měl v ruce"), ukázalo se, že tak trošku prokrastinujeme všichni. ;) Autor na mnoha konkrétních případech a životních situacích líčil, jak zvládnat nápor velkého množství informací a úkolů, jak posilovat vůli a jak zároveň udržovat optimistický postoj. Během přednášky zazněly pojmy jako osobní vize, hrdinství, flow či "jak nevyplašit slona" - což je mimochodem koncept, jehož vysvětlování pobavilo 100 % publika.

Zajímavým momentem pro mne bylo i utvrzení aktuálně a intuitivně získaného životního postoje "cesta je cíl" a také v úvodu zmíněný Ikigai. Praktickým důsledkem přednášky potom byla objednávka knihy Petra Ludwiga do naší rozrůstající se firemní knihovny.

IMG 1721IMG 1774

 
Navštivte nás na Rozkoši
XART s.r.o.
Novosady 40
(vchod z ulice Rozkoš,
vedle kavárny Pink Panther)

Velké Meziříčí
Jsme vám k dispozici
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nahoru