Budujeme vlastní datové centrum!

IMG 1688Dlouhé roky je součástí našich služeb webhosting, mailhosting a doménové služby. Trendem v oblasti těchto technologií jsou tzv. CLOUDy. CLOUD je jednou z nejprogresivnějších forem virtualizovaných serverových služeb s extrémní dostupností a extrémním výkonem, který může být velmi rychle a snadno přizpůsobován aktuálním potřebám. xartCLOUD HOSTING charakterizuje: vysoký výkon, rychlá konektivita, nadstandardní úložné kapacity, snadná administrace, zálohování a především garance dostupnosti SLA 99,99 %.

Naše pracovní postupy jsou rychlé, postupujeme dle metodik, které neustále vylaďujeme. Všechny vaše projekty umisťujeme na vlasní xartCLOUD, který máme pod kontrolou od redakčního systému spravujícího váš web, přes operační systém virtuálního serveru,virtualizační platformy - vše na bázi Linuxu (CentOS), až po správu "železa" - tedy hardware značkových IBM serverů.

Výkon i funkčnost celé platformy permanentně monitorujeme. Jakoukoliv technickou odchylku řešíme rychle díky systému SMS hlášení.

 

 

Další výhody hostingových služeb XARTu:

  • automatické a plošné aktualizace  redakčního systému v ceně hostingových služeb
  • nadstandardní prostředky: kapacita, rychlost, garance dostupnosti služeb SLA
  • optimalizovaná rychlost a výkon xartCLOUDU s ohledem na specifické potřeby aplikací
  • odpadají problémy konfigurace běžného hostingu s ohledem na specifické potřeby aplikací
  • garance ochrany dat a kódu redakčního systému
  • optimalizace nákladů při zákaznickém vývoji a aktualizacích (díky integrovaným vývojovým nástrojům)

Blog o budování datového centra

Rozšíření počtu CPU

CPU package
V prosinci 2015 jsme přidali do každého z našich serverů další výkonný procesor tzv. CPU. Konkrétně se jedná o kousek: Intel Xeon E5 v3 - Jedná se o osmijádrový procesor s Hypertradingem (což znamená, že jedno jádro může zpracovávat najednou 2 vlákna - např. 2 různé aplikace).

Další nový procesor dostaly oba naše servery, tudíž jsou naše servery schopny odbavit 64 vláken najednou (běžný stolní PC zvládně 2 vlákna naráz) a to už je slušná síla. 

A proč jsme vlastně další CPU přidávali?

Na jednoduchou otázku je ještě jednoduší odpověď: s tím jak rostou naši zákazníci i jejich počet, roste postupně i potřeba procesorového výkonu. Upgrade jsme záměrně prováděli na začátku prosince, jelikož v předvánoční době roste zátež zákaznických aplikací, a chtěli jsme mít pro naše zákazníky připravenou dostatečnou výkonovou rezervu. 

 

 Zobrazení využití procesorů v našem serveru vypadá nyní opravdu impozantně, rezerva výkonu je obrovská:

Snímek obrazovky_2016-01-18_v_10.26.47

 

 

Upgrade paměti na 2násobek

upgrade pametiDnes jsme provedli plánované zvětšení operační paměti RAM. Navýšení je rovnou dvojnásobné a naše servery nyní obsahují 2x 64GB kvalitních IBM certifikovaných pamětí. Všechny servisní práce proběhly v brzkých ranních hodinách (3:00 - 4:00) s minimálním vlivem na běžící služby.

Ladění výkonu

ladeni vykonuRozhodli jsme se využít obrovské možnosti nově nasazeného souborového systému ZFS a provádíme jeho ladění pro naše potřeby. Díky ZFS jsme schopni využít bleskurychlé disky SSD k navýšení výkonu a velké HDD pro rozšíření diskové kapacity serverů.

ZFS jako jediný produkčně nasazovaný systém, zaručuje integitu (celistvost) dat a zabranňuje tak případnému poškození či ztrátě dat.

Výkon je pro nás velmi důležitý, proto plánujeme i další rozšíření operační paměti RAM, kterou je ZFS schopno využívat pro další zrychlení diskových operací.

Přenos webů a služeb

prenos webuV současné době přenášíme weby a služby na nové řešení postavené na serverech IBM. Přenos probíhá na úrovni virtuálních serverů a díky tomu můžeme dosáhnout minimálního dopadu na dostupnost služeb.

Na nových serverech nyní běží v ostrém provozu servery iguana.xart.cz a capybara.xart.cz

Vzhledem ke změnám IP adres bylo nutné provést hromadnou změnu DNS záznamů. Pro nutné změny stovek záznamů jsme si připravili speciální aplikaci na hromadnou správu DNS záznamů.

Instalace nových serverů do datového centra

instalace serveruMinulý týden k nám dorazily nové servery. Servery jsou nyní zkompletovány a usazeny v datovém centru, připojeném na vlastní autonomní systém IP adres.

Následovat bude konfigurace serverů, nastavení virtualizace, sítí a směrování. Přidáme a otestujeme veškerou další logiku nutnou pro potřeby nás i našich klientů.

Potom se můžeme pustit do velmi důležitého úkolu: přenos všech webů a služeb ze stávajícího umístění na nové a rychlé servery. Pro klienty a návštěvníky jejich webů proběhne tento proces bez jakéhokoliv výpadku našich služeb. Před převodem webů na nový server Vás budeme dále informovat.

Zajímavostí je, že během objednávky serverů došlo k akvizici společnosti IBM společností Lenovo. Servery mají stále loga IBM, ale manuály už jsou pod hlavičkou Lenovo (více informací na zdroji: ibm.com). Čínská společnost Lenovo se tak stává třetím největším výrobcem osobních počítačů.

O konfiguraci serverů jsme psali v minulém příspěvku.

Vlastní autonomní systém adres

vlastni-autonomni-systemKonsolidaci našich hostingových služeb jsme vzali takříkajíc "od podlahy". Myslíme to vážně a chceme být nezávislí. Zajistili jsme proto pro Vás vlastní autonomní síť propojenou do Internetu a budeme k tomu využívat vlastní IP adresy.

Autonomní systém je jedna nebo více IP sítí, které jsou pod společnou technickou správou, vůči zbytku Internetu vystupují zcela nezávisle na jiných sítích a používají společnou směrovací politiku. Každý autonomní systém pak používá jeden nebo více balíků IP adres a propaguje je do zbytku Internetu.

Naše nové magické IP adresy jsou: 185.87.143.0/24

Přesun jednoho ze serverů (butterfly) na dočasnou oddělenou platformu

presun-serveruV sobotu 0:15 - 5:00 jsme migrovali jeden z našich serverů na oddělenou platformu, abychom dosáhli vyrovnání zátěže ostatních serverů v cloudu.

Nárazové špičky v ranních a dopoledních hodinách se nám podařilo eliminovat.
Zátěž nadále monitorujeme.

Nastavení, zprovoznění a bezproblémový přechod na nové servery je náročný úkol a proto jsme se rozhodli využít tento mezistupeň – oddělenou platformu.

Chystáme nového webového klienta s přátelštějším rozhraním, připraveným pro mobily

webmailPřipravujeme pro Vás zbrusu nové technologie!

Můžete se těšit na nového webového klienta pošty, přehledný, intuitivní, s integrovaným kalendářem, design pro mobily i tablety, vyzkoušet si ho můžete zde:
www.afterlogic.com/webmail-client

Připravujeme jednorázovou aktualizaci rozhraní pro ovládání
www.ispsystem.com/software/ispmanager

Nové servery už jsou na cestě!

serverTěšíme se jak malí. Objednali jsme nové servery IBM System x3650, které budou zapojeny v HA clusteru.
Ve storage (RAID 1) budeme kombinovat disky 200 GB SSD disky Intel 3700 DC (řada pro datová centra) a 4TB SATA disky.

Pociťujeme kolísání výkonu

kolisaniVážení partneři,

velice si vážíme Vaší důvěry v naše služby a proto Vás chceme informovat o aktuální situaci týkající se kolísání rychlosti hostingových služeb, které využíváte.

Přesto, že služby běží v cloudu, který měl být rozšiřitelný, v minulých dnech nedošlo ze strany našeho poskytovatele těchto služeb k pravidelnému a očekávanému navýšení kapacity jednoho z parametrů služby (rychlost diskových operaci IOPS). Přes intenzivní jednání, se bohužel ukázalo, že stávající poskytovatel nedokáže navýšit kapacitu tohoto důležitého parametru.
Důvodem nenavýšení kapacity je podle vyjádření dodavatele dosažení technických limitů platformy.

Číst více...

Nahoru