ElePHPanti

V XARTu vyvjíme projekty v jazyce PHP. Maskotem tohoto programovacího jazyka je modrý slon, pojmenovaný příznačně "elePHPant". Mít jednoho skutečného na svém pracovním stole je snem mnoha vývojářů. Nejsem výjimkou a jednoho dne jsem se rozhodl si tohoto maskota pořídit. 

Byly spatřeny zatím tyto základní druhy elephpantů:

  • malý (cca 20x10cm) - je známo více barevných odstínů a skladby těla, podrobnosti dále v článku
  • velký (cca 50x20cm) - na pokraji vymření, známa pouze modrá barva

Pokud chce mít člověk vlastního elephpanta, je možné vyrazit na lov (za pomoci schopného vyhledávače), nebo se přidat k lokální skupině nadšenců, která po domluvě provádí hromadné objednávky. V současné době ale nelze tímto způsobem originální modré slony získat.

První elephpanti se v ČR začali poprvé pohybovat zřejmě už v roce 2008, kdy se skupina nadšených vývojářů rozhodla zřídit firemní zoo, a tak adoptovali menší stádo modrých zviřátek z Kanady. V roce 2010 se po dlouhém putování objevila  další skupinka elephpantů v hlavním městě. Jeden ze slonů ale nad ostatními vyčníval a cítil, že jeho posláním je něco víc, než jen pomáhat svému majiteli s programováním. Geekslon, jak si začal říkat, ještě téhož roku využil jedinečné příležitosti a kandidoval do voleb Plyšové Rady Českého Rozhlasu. Konkurence těch nejvzdělanějších a nejvýřečnějších plyšáků byla silná, přesto tyto volby vyhrál.

289350 2414190670747_1425348515_oO rok později se po menších komplikacích s dopravcem objevil na území ČR další vrh elephpantů  z daleké sloní farmy v Asii. Tento vrh čítal na stovku kusů, kterým vévodil jeden extra velký exemplář, považovaný v současné době za ohrožený druh.

 

 V této době se již malí elephpanti na našem území úspěšně množili a nabývali na oblibě, a tak není divu, že se u nás na začátku roku 2013 objevil další mohutný vrh z Asie. Šťastných majitelů přibývalo, stejně jako zájmu o další kusy, který obecně přetrvává dodnes. Od konce roku 2013 se čeká na další dodávku originálních modrých elephpantů od původního lovce, který jako jediný znal tajemství pořízení ohroženého druhu elephpanta o obřích rozměrech. Originálního elephpanta ve standartní velikosti, která je již nyní na našem území hojně rozšířena, není nutné lovit, je možné si pořídit již zkroceného, a dokonce si i vybrat pohlaví.

 

Díky kvalitnímu genomu elephpantů a také velké oblibě a spokojenosti majitelů, se čas od času podaří vyšlechtit specifický druh, který je potom nabízen k odchovu. Seznam některých povedených výsledků:

  • oranžový - časopis PHP Architect 
  • zelený - aplikační framework Zend Framework
  • červený - vývojářská konferece ZendCon 2013
  • fialový - skupina PHPWomen
  • zlatý - jedinečný kus v dražbě k příležitosti výročí 20 let existence jazyka PHP
  • černý - vývojářská skupina AmsterdamPHP
  • červený - aplikační framework Laravel
  • zelený - zdarma ke vstupence na vývojářskou konferenci ZendCon 2015 (PHP7)

elephpantiNěkteré z exemplářů jsme již adoptovali a chováme je v našem firemním stádu, které se postupem času bude jiště rozrůstat. Začínáme se řídit heslem, které frčelo v éře Pokémonů: "Gotta catch them all!".

V nedávné době byl vypátrán prapředchůdce elephpantů, u kterého se předpokládá, že se jej povede zachránit a rozmnožit. Budeme doufat, že se to podaří a že brzy budeme mít v našem stádu skutečného mamuta!

 

 

Nahoru