xartBLOG

Jsme partnerem Google!

Internetový marketing - certifikát Google PartnerKoncem roku 2016 se XART stal certifikovaným partnerem Google. Naši zákazníci díky tomu získali přístup k řadě benefitů, jako je např. podpora akcí, konzultace nových obchodních strategií, speciální materiály atd.

Číst více...

Ocenění - to vždycky potěší

Znáte ten hřejivý pocit, když vás někdo pochválí nebo ocení vaši práci? Tak TENHLE pocit si právě teď užíváme my a pyšně hlásíme, že v aktuálním ročníku soutěže Zlatý erb jsme získali několik ocenění webových stránek, a to:

Číst více...

13/03/2017

Život s virtuální asistentkou

V posledních letech se hodně mluví o chytrých zařízeních, počínaje mobilními telefony přes různou další elektroniku a spotřebiče až po automobily a celé domácnosti. Některá zařízení se již stala záležitostí každodenního života, jiná se do širšího povědomí dostávají postupně. Překážkou je často cena, kontroverze nebo nedostatečné odladění. V tomto článku se zaměřím na konkrétní oblast, a sice virtuální asistentku pro domácnost. Seznamte se s Alexou.

Číst více...

Integrace Autograph pod XART

Webová agentura XART - profesionální webdesign1. 2. 2017 došlo v životě naší společnosti k důležitému milníku. Pod XART přešla webová část agentury Autograph včetně jejích cca 120 klientů a vývojáře Zdeňka Michala. Co to pro nás znamená? A co to přinese klientům Autograph?

 

Číst více...

Skvělá zpráva: Rozšířené textové inzeráty nyní i v Skliku

canstockphoto400524899. 2. 2017 spustil Seznam Sklik (program na tvorbu PPC kampaní*) novou podobu inzerátů. Jedná se o tzv. ETA inzeráty neboli rozšířené textové inzeráty ("Expanded Text Ads"), které už známe z konkurenčního programu Google AdWords. Naši marketéři jásají a mají k tomu hned několik důvodů.

Číst více...

Jak jsme se stěhovali

Víte, co má společného XART, Rozkoš a Pink Panther? Adresu. Nově totiž sídlíme v moderním studiu v centru Velkého Meziříčí, přičemž vchod do našich kanceláří najdete na ulici s milým názvem Rozkoš, hned vedle kavárny Pink Panther.

Číst více...

18/01/2016

Ovládací panely pro ISP

V oblasti poskytování internetových služeb se velmi často používá systém, který usnadňuje správu většího počtu služeb poskytovaných zákazníkům. Takovýto systém je označován jako Controll panel (ovládací panel).
XART několik posledních let používal ke správě služeb zákazníku ISPManager. Protože chceme to nejlepší, zabýváme se právě analýzou, zda neexistuje řešení, které by nám více vyhovovalo. Now is the time to change that.

Číst více...

16/11/2015

Návod: jak přidat do Google Analytics dalšího uživatele

Potřebujete přidat nového uživatele do Google analytics a nevíte, jak na to? Připravili jsme krátký návod, který Vás navede na správnou cestu.

Číst více...

02/10/2015

Organizace v pozadí internetu

Často slýchávám dotazy, jakým způsobem je vlastně internet řízen – kdo rozhoduje o tom, kdo dostane jakou IP adresu, kdo přiděluje doménová jména, prostě kdo to má celé na starosti. Někteří se domnívají, že si internet žije vlastním životem a nikdo se o něj nestará, jiní si zase myslí, že všechno řídí nějaká všemocná organizace. Jak to tak bývá, pravda je někde uprostřed.

Číst více...

23/09/2015

Znáte svůj “Ikigai”?

Podle Japonců má každý člověk svůj Ikigai neboli důvod, proč žije. Nalézt své Ikigai – my bychom řekli poslání či jakýsi vyšší smysl – nám údajně umožní prožít dlouholetý, spokojený a naplněný život. I o tomto tématu byla exklusivní přednáška Petra Ludwiga, autora bestselleru Konec prokrastinace, kterou jsem s kolegyní v minulém týdnu navštívil. Mimo hlavní téma prokrastinace - česky "odkládání povinností" - nás autor nalákal i na zajímavá dílčí témata.

Číst více...

22/09/2015

ElePHPanti

V XARTu vyvjíme projekty v jazyce PHP. Maskotem tohoto programovacího jazyka je modrý slon, pojmenovaný příznačně "elePHPant". Mít jednoho skutečného na svém pracovním stole je snem mnoha vývojářů. Nejsem výjimkou a jednoho dne jsem se rozhodl si tohoto maskota pořídit. 

Číst více...

14/09/2015

Seznam připravuje panorama Velkého Meziříčí

Možná jste v uplynulém týdnu potkali na Vysočině speciálně vybavená auta Seznamu a.s., poskytovatele služby mapy.cz. 

IMG 1706V neděli jsme “kluky ze Seznamu” vyzpovídali na parkovišti ve Velkém Meziříčí, kde právě ladili svoje nádobíčko. 

Číst více...

Nahoru