xartDoba webová
je doba webová

WT100

Jak markeťáci migrovali a obsadili tiskárnu

Jedna budova, dva vchody, nová divize tisku a sídlo marketérů

reticulated-giraffe-77065 1920Jak už jsme vás informovali v dubnovém článku, portfolio služeb XART jsme rozšířili o tisk. S tím souviselo stěhování příslušných pracovníků - produkční Elišky a grafičky/tiskařky Marly - do severovýchodního křídla budovy. Nejsou tu ale samy. Do tiskárny z ulice Novosady spolu s nimi denně vchází i pětice našich marketérů.

Proč?

Marketéry jste mohli téměř dva roky vidět v uzavřeném pavilonu ve 2. poschodí. Vzhledem ke vzornému chování (za celou dobu utekli jen tři jedinci) jim nyní bylo dopřáno uchýlit se do volnějšího výběhu v 1. poschodí, hned nad tiskárnou.

Tomuto náročnému procesu předcházelo důkladné plánování:

  • zvolit nejvhodnější dobu, kdy marketéři zrovna nevisí na telefonních linkách nebo nepečou koláče (pochopí všichni, kteří viděli naše video).
  • vytvořit důmyslný stage plán - postavit hrací koutek každého marketéra tam, kde mu to bude nejlépe vyhovovat.

Marketéři Hanka a Matěj zvolili pozici u oken, protože se rádi vystavují přímému slunci. Šéfmarketér Martin dal přednost strategické pozici u dveří, odkud má perfektní výhled na dění kolem. Nově ochočený marketér Andy šel zlatou střední cestou, vybral si místo, kam dopadá dostatek slunečních paprsků a nechybí ani přirozený stín. A marketérka Zdíša, která k nám přibyla z Ostravského odchovu, si našla svůj koutek zhruba uprostřed.

  • strategicky přesunout marketérské pomůcky – od židlí přes stoly až ke kouzelným bedýnkám s elektrickými šňůrami a zvonícím krabičkám s monitory. Co se bohužel k nelibosti marketérů nepodařilo, byl přesun kávovaru. Hořký teplý nápoj si oblíbili na tolik, že jsou za ním ochotní podstupovat dalekou cestu...

Migrační koridor na programátorském území - a vzduchem létaly cihly

Je to černé, sypou se do toho zrna, lije se do toho voda a teče z toho lahodný povzbuzující nápoj. Co to je?

Kávovar – důvod, proč naši marketéři denně opouštějí známé teritorium a podstupují nebezpečnou cestu nově objeveným územím.

V prvních dnech pobytu ve volném výběhu se vše zdálo v pořádku. Marketéři se přizpůsobili prostředí a jejich produktivita se měla začít stabilizovat. Po důkladném zkoumání jsme ale došli k závěru, že marketérům něco chybí. Bylo to o patro nižší nadmořskou výškou? Větším prostorem? Zneklidňovaly je snad zvuky tiskárny a řezačky? Ne. Chyběl jim kofein. Jako moudří chovatelé jsme se ovšem rozhodli nechat přírodu, ať si sama poradí. A poradila.

zoo-1975126 1920Stejně jako volný pohyb je pro marketéry základní životní potřebou i migrace. Nejdříve si našli trasu Novosady – V Podloubí – Rozkoš a zpět (Rozkoš – V Podloubí – Novosady). Jako dalším migrujícím druhům i našim marketérům ale denně ztěžovaly migraci přirozeně se vyskytující překážky (schody, zatáčky a zavřené dveře). Rozhodli jsme se proto k razantnímu zásahu – migrační koridor uměle vytvořit probouráním stěny mezi výběhem marketérů a rezervací divokých programátorů. Byl to risk – jak se snesou? Může vůbec v přírodě existovat taková symbióza?

Jestli čekáte dramatický konec, nedočkáte se. Vyšlo to. Vzduchem sice v prvních dnech létaly cihly, ale pouze do chvílen, než zkušení řemeslníci dokončili svou práci. Nyní je migrační koridor plně funkční a využívají jej nejen marketéři, ale dokonce i větší XARTovské šelmy. Produktivita i díky novému koridoru stoupá. Přesvědčte se sami.

Kontaktujte nás, anebo nás rovnou navštivte!

Zoologická zahrada a safari XART
Novosady 40, 594 01 Velké Meziříčí
Rezervace vstupenek možná i předem na telefonním čísle +420 566 466 410 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zaujal tě tento článek? Pošli ho do světa.
Navštivte nás
XART s.r.o.
Novosady 40
Velké Meziříčí
594 01
Nahoru