WT100
ALPA, a.s.
Výrobce české kosmetiky s tradicí

Se společností XART dlouhodobě spolupracujeme. Po realizaci webu s e-shopovým řešením pokračujeme takév online i offine marketingu. Hlavním úkolem naší společné práce je oslovit nové i stávající zákazníky a prezentovat jim naši výrobu kosmetických řad. Spolupráci hodnotíme kladně a těšíme se na její pokračování i další rozvoj.

Ing. Pavel Smažil
vedoucí obchodního úseku

Tento
projekt je součástí
Případové studie

Klíčoví lidé v projektu

 • Výkonnostní e-shop na míru

  Tradiční výrobce, moderní prezentace

  Na webové prezentaci s e-shopem pro společnost ALPA je radost pracovat! Vždyť kdo by se nechtěl starat o tradičního výrobce kosmetiky, který navíc sídlí ve Velkém Meziříčí stejně jako my.

  Pro ALPU jsme navrhli informační web plný užitečných článků, e-shop, který se stal jejím dalším prodejním kanálem, a také dvě produktové řady pro miminka a sportovce. A aby toho nebylo málo, pečujeme o ni i v rámci marketingu - navrhujeme příspěvky na Facebook a Instagram, připravujeme brandové kampaně, pomáháme s texty na webu apod.

  Pro brandovou kampaň Legenda v novém jsme zvolili kombinaci online nástrojů a oslovili jsme 3 miliony uživatelů ČR.

 • Copywriting

  On-line marketing pro silný brand

  Naše práce pro ALPU v rámci smlouvy xartPARTNER (marketingové služby) spočívá v pravidelných aktualizacích webu (ať už je řeč o nových produktech, aktualitách či rozšiřování jazykových verzí webu), programátorských úpravách (nově jsme zařídili např. možnost využití Zásilkovny), konverzních optimalizacích (mj. jsme upravili výpis i detail produktů, abyste se v e-shopu lépe orientovali), SEO optimalizacích (naším cílem je, aby byla ALPA co nejvíc vidět v přirozených výsledcích vyhledávání), PPC kampaních (děláme i reklamy ve vyhledávačích) atd.

  Automatizujeme = urychlujeme procesy

  • e-shop jsme napojili na ERP systém, díky čemuž odpadá dvojité publikování dat
  • díky platební bráně má uživatel zboží rychleji
  • export objednávek dopravním společnostem (Zásilkovna, Česká Pošta, DPD) zefektivňuje a zrychluje proces expedice
  • tisk štítků objednávek zrychluje proces předávání dat na balíky
  • propojení se zbožovými vyhledávači přináší nové nakupující
  • newsletterový systém zajišťuje informovanost uživatelů o novinkách a slevových akcích
  Fotografie (produkty, interiéry, objekty, osoby)

  Fotíš, fotím, fotíme, protože ALPA má co nabídnout

  Tradiční českou kosmetiku ALPA vnímáme jako mimořádný výrobní úspěch. Produktové řady průběžně fotíme pro různé účely online i offline marketingu. Produkty ALPA nachází uplatnění při sportu, na dovolené, v přírodě nebo u každodenní hygieny všech věkových kategorií. 

  Jednou z aktivit naší fotografické produkce jsou proto snímky kosmetických výrobků přímo v terénu, kde nachází své uplatnění. Fotky jsou pak skvělý podklad pro sociální sítě, web i jakékoliv další cíle uplatnění. 

  Fotíme také vzorové produktové fotky pro web, distribuční síť a jakékoliv další potřeby klienta.

 • Sociální sítě

  Produktová kampaň s dosahem 13 milionů uživatelů

  Produktové kampaně jsou pro ALPU velmi důležité. Kdykoliv lze podpořit jakýkoliv přípravek nebo jakoukoliv produktovou řadu, a zvýšit tak o ní okamžité povědomí. Jelikož má ALPA svoje produkty nejvíce rozšířené v distribuční síti (řetězce, drogerie, lékárny apod.), mají kampaně přímý vliv na prodej v této síti. Lidé uvidí reklamu, produkt je zaujme a jdou do své oblíbené drogerie přípravek koupit. E-shop v tomto ohledu hraje spíše doplňkovou roli.

  A tak se zrodila například kampaň na podporu produktové řady Pedik, která zvedla celoroční prodej této řady o zajímavý procentuální podíl.

  Celkový dosah kampaně: 13 078 441 uživatelů.

  Sociální sítě

  Totální nasazení na sociálních sítích

  Sociální sítě pro ALPU bereme od podlahy. Máme na starosti Facebook i Instagram. Tvořit obsah pro tak významného výrobce je výzva, proto plánování a publikování postů věnujeme maximální pozornost. Než spatří světlo světa nový příspěvek, předchází mu dlouhá cesta kvartálního plánu, schvalovacího procesu s klientem, grafické i textové přípravy.

  Aktivity na sociálních sítích pro klienta ALPA

  • publikační plán a publikace samotná (příspěvky, stories, soutěže)
  • příprava grafiky přímo pro potřeby soc. sítí
  • placené kampaně podle aktuálních témat
  • komunikace a odpovídání na komentáře
  • oslovování influencerů ke spolupráci 
  • sdílení storíček a dalšího obsahu ze stránek partnerů
  • poctivý reporting aktivit a činností
 • Copywriting

  ALPA doslova žije aktualitami a referencemi

  ALPA je jedna z nejvýznamnějších českých kosmetických značek. Její přípravky nachází uplatnění v každé domácnosti, v přírodě, při sportu, u dětí i při zdravotních obtížích. ALPA zároveň aktivně podporuje sportovní kluby i akce a jakékoliv pohybové aktivity pro celou rodinu. Její stánek můžete tak najít na spoustě veletrhů včetně Země živitelky, FOR BEAUTY a dalších.

  Záslužnou aktivitu je nutné kvalitně prezentovat na webu, proto vznikají desítky referencí a aktualit

  Počet aktualit a referencí prezentovaných obsáhlým článkem na webu za rok: cca 30.

  Novoročenky

  PF jako tradiční hřeb celoroční grafiky

  Pro tradičního českého výrobce kosmetiky tvoříme prakticky kompletní grafický vizuál, zejména pro potřeby webu a sociálních sítí. Každoročním vyvrcholením grafických prací je PF kreativa, která má za úkol citlivě s nápadem popřát zákazníkům i všem ostatním lidem pěkné Vánoce a šťastný nový rok. 

  Na PFkách pro ALPU si dáváme mimořádně záležet, proto máme v šuplíku každý rok rovnou několik variant pro klienta, ze kterých si následně vybírá. Za poslední roky tak vzniklo mnoho skvělých námětů, z nichž některé ještě určitě spatří světlo světa i v budoucnu. Nechte se překvapit, jakým námětem vám ALPA popřeje pěkný nový rok.

  Samozřejmostí jsou resizy grafiky pro sociální sítě, podpis v mailové komunikaci, tisk a další místa využití tradičních PFek. 

   

 • Reklamní předměty

  Dárkové předměty s ALPOU

  Dárkové předměty a propagační materiály, to je další služba, kterou pro společnost zajišťujeme. Díky naší tiskárně pomáháme klientovi nejen s výrobou propagačních materiálů, ale také navrhujeme design...

  Grafická kreativa je v této výzvě nejdůležitější. Náš grafik už má brand společnosti ALPA velmi dobře zaryt pod kůží, takže jsou výsledky jeho - naší práce vynikající.

 • Marketingová podpora - program xartPARTNER

  Marketingový program xartPARTNER

  Prostřednictvím tohoto programu zajišťujeme pro klienta pravidelný a dlouhodobý marketingový rozvoj jeho projektu a zároveň garanci kapacit našeho marketéra, který projekt vede, zaštiťuje a komunikuje. Jeho úkolem je také příprava, plnění a vyhodnocování mediaplánu neboli harmongramu konkrétních marketingových aktivit na míru na určité období.

  Samozřejmostí je i průběžné reportování - klientovi pravidelně zasíláme marketingový report, kde najde okomentované grafy návštěvnosti svého webu, statistiky běžících kampaní, pozice webu ve vyhledávačích atd.

 • Webhosting

  Web hostujeme na našich serverech

  V rámci tvorby webu zajišťujeme také služby v oblasti hostování stránek. Klientům garantujeme pravidelné bezpečnostní audity, dostupnost služeb SLA 99,9 %, zálohování v pravidelných intervalech, webové rozhraní pro administraci služeb a vyhrazený prostor pro web ve výši 50 GB s možností rozšíření o další balíčky prostoru navíc.

  Naše doménové služby s garancí digitální bezpečnosti zahrnují DNSSEC, SSL, DKIM, SPF, DMARC a IPv6.

Chcete si nechat zaslat
případovou studii na téma “Výrobní firmy”?

Vyplňte prosím následující pole a odešlete dotaz

Máte zájem o podobný projekt?
Tato položka je povinná
E-mailová adresa nebyla zadaná ve správném formátu
Nesprávný formát
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Tato položka je povinná
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát

Anebo raději voláte?

Nebo je libo kávu?

Navštivte nás:
XART s.r.o.
Novosady 40
(vedle klubu Rock Depo)

Velké Meziříčí
Jsme vám k dispozici
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nahoru